(antycellulitowo – ujędrniający)

 
p28Cellulit jest przypadłością typowo kobiecą i jest źródłem naszych frustracji.
Charakterystyczna „pomarańczowa skórka” umiejscawia się na wielu partiach ciała . Chorobowo zmienione komórki tłuszczowe tworzą trójglicerydy i „ atakują” naczynia krwionośne, co jednocześnie osłabia tkankę łączną.

Masaż wykonywany jest specjalną odmianą baniek próżniowych wytworzonych z gumy. Polega na przyssaniu jej do ciała i odpowiednim przesuwaniu po skórze w kierunku węzłów chłonnych. W masażu wykonywane są ruchy koliste i zygzakowate bańką chińską w kierunkach drenujących. Celem zabiegu jest rozbijanie pęcherzyków cellulitu powodujących tzw. „skórkę pomarańczy”.

Zabieg ten można także stosować w celu oczyszczenia organizmu z toksyn i wzmocnienia odporności.Masaż pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, usuwa produkty przemiany materii, toksyny, powoduje silne przekrwienie skóry, co sprzyja jej uelastycznieniu. Doskonale relaksuje i odpręża.

Od osoby z problemami cellulitu wymaga się często zmiany trybu życia i diety. Systematyka i współpraca to klucz do osiągnięcia zwycięstwa w tej walce. Masaż antycellulitowy można połączyć z peelingiem oraz innymi zabiegami modelującymi sylwetkę.

Zabieg wykonujemy na pośladkach, udach i brzuchu.
Proponowany jest dodatkowo przez nas zabieg z peelingiem kawowym.